Bituménové pásky

SLOVECO » Bituménové pásky

Bituménové pásky

Oprava a tesnenie ciest prináša množstvo benefitov, ktoré výrazne prispievajú k zlepšeniu kvality a trvácnosti dopravných povrchov. Moderné riešenia zabezpečujú trvácne a spoľahlivé opravy prasklín, výtlkov a dier v asfaltových povrchoch ciest, čo vedie k zníženiu nákladov na údržbu a predĺženiu životnosti komunikácií. V ponuke máme praktické a efektívne izolačné materiály.

Dilatačno-tesniace bituménové pásky na opravu ciest DUNAFLEX

Samolepiace tesniace bituménové pásky sú určené na trvácne, rýchle a spoľahlivé opravy prasklín, výtlkov a dier v asfaltových povrchoch ciest, resp. na spoľahlivé vodotesné riešenie detailov pri výstavbe nových komunikácií. Môžu byť použité horizontálne na spoje aj vertikálne do spojov asfaltových povrchov, ktoré boli položené v odlišnom čase alebo spoje s obrubníkmi, kanálmi a pod.

Majú jednostrannú samolepiacu úpravu pre ľahšiu a presnejšiu aplikáciu na stávajúce povrchy a hrany. Zavalcovaním horúceho asfaltu (optimálna teplota 130 – 160°C, minimálna 116°C) dochádza nielen k nataveniu pásky ale aj k vytvoreniu pružného predpätia jej stlačením v spoji.

Vlastnosti a výhody:

  • vysoká pružnosť – sú mäknúce pri vysokoteplotných technológiách, typických pre proces pokládky horúcich bitúmenových povrchov,
  • umožňujú vytvoriť spoľahlivý a vodotesný spoj medzi starým studeným a novým horúcim asfaltovým povrchom,
  • polymér – modifikovaný bitúmen, použitý pri výrobe týchto pások, zvyšuje flexibilitu i teplotu tavenia, lepivosť a elasticitu aj pri nízkych teplotách.

Technické vlastnosti:

Rozmer pásky DunaflexDUNAFLEX
High polymer (elastomer), -10°C
Výr.č.
20 x 8mm / 10m1972
30 x 4mm / 15m1973
30 x 8mm / 10m1970
30 x 10mm / 10m1976
40 x 4mm / 15m1974
40 x 8mm / 10m1975
Na stiahnutie: produktový list Dunaflex

O všetko sa postaráme

Správne navrhnutá a aplikovaná izolácia poskytuje dlhodobú ochranu pred poškodením, vlhkosťou a nepriaznivými vplyvmi počasia. Zabezpečíme vám kompletný servis od návrhu izolačných materiálov cez dodávku, aplikáciu až po záručný a pozáručný servis.

Ste pripravení na efektívnu opravu poškodenej cesty a chodníka?

Kontaktujte nás

Zavolajte nám na t.č. +421 903 412 820 alebo nám napíšte cez kontaktný formulár nižšie. Radi vám poradíme a pripravíme cenovú ponuku na mieru.