Rekuperačné systémy

Rekuperácie vzduchu

Rekuperácia vzduchu sa stala nevyhnutnou súčasťou každej novostavby, a to z jednoduchého dôvodu.

Súčasné novostavby sú zaizolované tak dôsledne, že v nich prakticky prestala existovať prirodzená obmena vzduchu a je preto potrebné ju zabezpečiť dodatočným spôsobom. Pokiaľ nechceme pravidelne otvárať okná a v chladnom počasí tak ochladzovať vnútorný priestor a navyšovať náklady na vykurovanie.

Úlohu zásobovania priestoru dostatkom čerstvého vzduchu preto prebrali rekuperačné systémy, ktoré z interiéru odsávajú ohriaty vzduch, ten následne svoje teplo odovzdáva vo výmenníku a čerstvo privádzaný chladný vzduch z exteriéru sa teplom z výmenníka ohreje.

V letných mesiacoch zase v nočných hodinách, z interiéru odvázdajú rekuperáčné systémy teplý vzduch a z vonkajšieho prostredia privádzajú príjemný chladnejší vzduch bez potreby otvárania okien a vpúšťania neželaných hostí v podobe komárov a ďalšieho dotieravého hmyzu.

Naša spoločnosť je exkluzívnym importérom rekuperačných jednotiek a príslušenstva jedného z najväčších poľlských výrobcov vzduchotechniky, spoločnosti ALNOR. Zákazníkom ponúkame tak lokálne rekuperácie ako aj centrálne rekuperácie od spoločností DUKA (Dánsko), STIEBEL-ELTRON (Nemecko) a Komfovent (Litva).

Lokálna rekuperácia sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou a odporúčame ju do už stávajúcich budov, kde by montáž centrálnej rekuperácie bola konštrukčne náročná. Nie je však problém tieto rekuperácie nainštalovať aj do novostavieb.

Kontaktujte nás

Ak vás naše služby zaujali neváhajte nám napísať.